Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktywna jesień z projektem

Utworzono dnia 03.11.2021
Czcionka:

 

Aktywna jesień z projektem

 

w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Gmina Zgorzelec wspiera mieszkańców – Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w Gminie Zgorzelec”

 

Miesiąc październik był bardzo aktywnym czasem dla uczestników Projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu. Działania były prowadzone pod nazwą: „ Animacje lokalne – warsztaty i zajęcia profilaktyczne dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenia” i „ Aktywna integracja o charakterze społecznym rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym”

 

  • W świetlicach wiejskich w Tylicach i Gozdaninie odbyły się 2 spotkania poświęcone przeciwdziałaniu przemocy. Gościem na spotkaniu była funkcjonariuszka z Zespołu Profilaktyki społecznej młodszy aspirant Mariola Śniegula. Podczas prelekcji profilaktycznej została przedstawia seniorom idea koncepcji oraz umówiona metoda działania oszustów między innymi na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z Policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Ponadto dla uczestników spotkania został odtworzony film edukacyjny pn. „Rozmowa z osobą doznającą przemocy” ( Źródło: niebieska linia)

  • Uczestnicy projektu realizujący kurs prawa jazdy kat. B kontynuowali zajęcia praktyczne. Jazdy odbywały się planowo. Pierwsze osoby przystąpiły do egzaminu teoretycznego.

  • Staże zawodowe w DPS „Jutrzenka” oraz w Fundacji „Nasze dzieci” w Zgorzelcu odbywały się planowo.

  • W dniu 23 października, w sobotę w świetlicy wiejskiej w Przesieczanach odbyły się 2 bloki zajęć dla 2 grup: warsztaty - zdrowe żywienie oraz nadwaga i skutki zdrowotne: zajęcia ruchowe – trener + prelekcja. Zajęcia prowadziła trenerka fitness a prelekcję wraz z ćwiczeniami terapeuta muzykoterapii. Po wysiłku fizycznym uczestnicy z chęcią przystąpili do kolejnych warsztatów. Z przyjemnością w parach przygotowywali koktajle, smootfie z owocami, pasty z białej fasoli do chleba, omlet jaglany z gruszką, kotlety ziemniaczane i zupy krem. W przygotowanie potraw zaangażowani byli zarówno dorośli jak i dzieci.

  • Wyjazd integracyjny do ZOO we Wrocławiu. W dniu 11.10.2021r. Gmina Zgorzelec – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu w ramach realizacji projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich – „Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym” zorganizował wyjazd integracyjny do ZOO we Wrocławiu. W wycieczce wzięło udział 8 rodzin wraz z dziećmi. Wycieczkę autokarową rozpoczęliśmy na stacji PKP Zgorzelec Miasto. Po dotarciu do ZOO rodziny wraz z dziećmi spędziły wspólnie czas wolny. Uczestnicy odwiedzili różne miejsca poznając zwierzęta z całego świata. Powierzchnia ZOO zajmuje ok. 33 ha na terenie obiektu znajduje się 12 pawilonów tematycznych przedstawiających wybrane grupy zwierząt. Każdy z uczestników wycieczki odwiedził miejsca, które go interesowały. Największą atrakcją było zwiedzanie Afrykarium. Miło spędzony dzień w ZOO zakończyliśmy wspólnym obiadem w restauracji „ Przystanek ZOO”, mieszczącej się na terenie obiektu. Zadowolenie i uśmiech nie schodził z twarzy uczestników wyprawy, pomimo powrotu do domu w godzinach wieczornych.

  • Piknik „ Dzień Rodziny” Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu w ramach projektu, „Aktywna Integracja o charakterze społecznym rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym” zorganizował w dniu 16.10.2021r. (sobota) w Centrum Rekreacyjno Turystycznym w Radomierzycach wspólny piknik pod nazwą „ Dzień Rodziny”. W przedsięwzięciu brało udział 8 rodzin wraz z 29 dziećmi z terenu naszej gminy. O oprawę terapeutyczną i muzyczną zadbały animatorki łącząc gry i zabawy na świeżym powietrzu z wieloma konkursami i nagrodami, które otrzymali wszyscy uczestnicy. Jedną z wielu atrakcji było malowanie twarzy. Piknik pod nazwą „ Dzień rodziny” zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy grillu i delektowaniem się kiełbaskami, kaszanką, sokami, owocami, ciastkami i słodyczami.

 

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Zgorzelcu

Bogumiła Hamielec

GALERIE:

Zajęcia ruchowe

Zajęcia ruchowe

Zdrowe żywienie

Zdrowe żywienie

Piknik "Dzień Rodziny"

Piknik

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu

Staże zawodowe oraz kurs prawa jazdy kategorii B

Staże zawodowe oraz kurs prawa jazdy kategorii B

Spotkanie poświęcone przeciwdziałaniu przemocy

Spotkanie poświęcone przeciwdziałaniu przemocy

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 71

W poprzednim tygodniu: 151

W tym miesiącu: 21

W poprzednim miesiącu: 799

Wszystkich: 31129

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim