Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

KS GOZDANIN

Czcionka:

Spotkanie z policją w klubie seniora w Gozdaninie


 

Dnia 12.10 br. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji dla naszych seniorów w Gozdaninie w nowej Świetlicy Wiejskiej.

Podczas spotkania policjanci przypomnieli wszystkim o stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie, omówione zostały także zasady bezpieczeństwa oraz oszustwa, na które narażeni są najczęściej seniorzy.

Głównym celem spotkania było ostrzeżenie osób starszych na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci poinformowali jak postępować w przypadku zagrożenia.

Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony naszych mieszkańców, które dotyczyły aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające.

 

 

 

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Zgorzelcu

Bogumiła Hamielec

 

Sporządziła: Magdalena Astramowicz

 

 

 

 

 

 

Otwarcie klubu seniora w Gozdaninie
 

Świetlica w Gozdaninie pozytywnie przeszła kontrolę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W budynku znajduje się sala spotkań, siłownia, szatnia z prysznicami, a także kuchnia. Na dachu budynku zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, które zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

W przyszłości świetlica będzie jeszcze wyposażona w niezbędne sprzęty – w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Gmina Zgorzelec złożyła wniosek na funkcjonowanie i wyposażenie nowo powstałej świetlicy.

Naszym celem jest aktywnie działający Klub Seniora, który skupi osoby starsze z terenu naszej gminy. Będą odbywać się tam regularne spotkania, organizacja czasu wolnego i integracja osób starszych w celu niwelowania wykluczenia społecznego i osamotnienia.

Operacja pn. „Budowa świetlicy wiejskiej w Gozdaninie” mająca na celu bezpośredni rozwój infrastruktury kulturalnej poprzez budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Gozdanin współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich jako operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

 

Kierownik

Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

w Zgorzelcu

Bogumiła Hamielec

 

Sporządziła: Magdalena Astramowicz

 

 

 

 

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Kwiecień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Jadłodajnie, schroniska, noclegownie dla osób bezdomnych i najuboższych w województwie dolnośląskim